Tank sahalarının ölçü kontrol talepleri için güçlü partnerlik

Rafineri, petrol ve doğalgaz sektörü için kontrol vanaları ve marka bağımsız ölçü – kontrol ekipmanları tedarik ettiklerini ifade eden TTM Endüstriyel Genel Müdürü Asım Torpi, Electra Grup Mühendislik ile birlikte devreye aldıkları tank gauging projesinin detayları üzerine konuştuk. TTM Endüstriyel Genel Müdürü Asım Torpi, Electra Grup Mühendislik ile birlikte devreye aldıkları tank gauging projesinin detayları üzerine konuştuk. 

Petrol ve Doğalgaz sektöründeki Honeywell Enraf projesi için güçlü bir partnerlik oluşturan TTM Endüstriyel ve Electra Grup Mühendislik markalarının güncel tank gauging projelerinin detayları üzerine kapak konumuz kapsamında bir söyleşi gerçekleştirdik. Tank terminallerinde uygulanan proje ile işletmede elde edilen avantajları söyleşimizde konuştuk. 

Sektör proseslerine özel çözüm ve ürünlerinizi tanıyabilir miyiz? Electra Grup Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Emre Atalay: Honeywell’in LPG, CNG, Oil&Gas, kimyasal uygulamalar ve her türlü sıvı depolama uygulamalarında tank gauging konusunda resmi distribütörüyüz. Bunun yanında da basınç, sıcaklık transmitterleri gibi ekipmanların tedarikini de yapıyoruz. Ama asıl konumuz tank gauging ve onun çevre ekipmanları. Dolayısı ile rafineri, depolama, proses uygulamaları bizim işimiz. Bunun dışında butik uygulamalar da gerçekleştiriyoruz. Toprak altı tankları gibi uygulamalarımız da oluyor. Sektörde depolamada kullanılan tankların seviye ölçümü milimetrik öneme sahip. Tank duvar sıcaklığını ölçümü ve bunların dış sisteme entegrasyonu konusunda çalışmalar yapıyoruz. 2001 yılında bir gaz firmasında yaptığımız uygulama hala sorunsuz çalışıyoruz. Bu projeler anahtar teslim de olabiliyor.

TTM Endüstriyel Genel Müdürü Asım Torpi: Hedef sektörlerimizden rafineriler ve petrol&doğalgaz sektörleri için vana ve ölçü kontrol ekipmanları tedarik ediyoruz. Transmitterinden vanasına, seviye ölçüm cihazlarından kontrol ve On off vanalara, tank üstü emniyet vanaları, rupture diskler gibi birçok ekipmanları sağlayabilecek kabiliyetimiz var. Depolama tankı, reaktör imalatı ve beraber üzerindeki aksesuarların teminini sağlayabiliyoruz. Rafineride ve gaz tesislerinde on-off vanalar ve basınç düşürücü vanalar ile çalışmalarımız oldu. Yurtdışında ırak bölgesinde tank depolama tesisinde tank imalatı dahil, üzerindeki vana, enstrüman ve aksesuarlarının teminlerini yaptık. 


Haberin Detayı İçin Tıklayınız...